آخرین خبرها
خانه / سفارش انجام تحلیل های اقتصادسنجی / انجام تحلیل های اقتصادسنجی

انجام تحلیل های اقتصادسنجی

انجام تحلیل های اقتصادسنجی یکی از تخصص های اعضای گروه آماردانان ایران زمین است. در ادامه شرح مختصری درباره این تحلیل ها ارائه می دهیم. آزمون های مختلفی به منظور بررسی سوال ها و فرضیه های اقتصادی استفاده می شوند و همچنین از نرم افزارهای متنوع و متعددی استفاده می شود.

انجام تحلیل های اقتصادسنجی

استفاده از روشها و تحلیل های اقتصادسنجی در زمینه های مختلف تحقیقات کاربردی مانند تجارت بین الملل، مالیه بین الملل، اقتصاد پولی … اجتناب ناپذیر است. در واقع اقتصاد سنجی ابزاری اساسی برای تحلیل های اقتصادی می باشد.

آزمونهای آماری که در اقتصادسنجی کاربرد دارند به قرار زیر اند:

آزمون نسبت درستنمایی

 آزمون والد

آزمون ضریب لاگرانژ

آزمون هم انباشتگی (دوربین واتسن)

نرم افزارهایی که در اقتصادسنجی کاربرد دارند به قرار زیر اند:

Eviews (ایویوس- ایویوز): یکی از نرم افزارهای تخصصی در زمینه به کارگیری روش های اقتصاد سنجی، به ویژه روش های جدید آن می باشد. نسخه اولیه این نرم افزار توسط بانک جهانی در سال 1994 برای انجام تحلیل های اقتصاد سنجی به بازار ارائه شد و تاکنون نگارش های گوناگونی از آن عرضه شده است. از دید بسیاری از محققین اقتصاد سنجی، به کارگیری آسان روش های VAR (نامحدود و ساختاری) و مدل های ARIMA از مزیت های این نرم افزار نسبت به سایر نرم افزار های مشابه است. به هر حال روشن است که چنانچه محققین اقتصادی بخواهند بطور جدی در زمینه تحقیقات اقتصادی فعالیت نمایند، ضروری است در کنار آموزش تکنیک های جدید اقتصاد سنجی با نرم افزارهای با قابلیت بالا نظیر EViews نیز آشنا گردند.

Stata (استاتا): یک برنامه آماری چند منظوره است که اولین نسخه آن در سال ۱۹۸۵ عرضه شد. این برنامه بین دانشگاهیان و موسسه‌های آکادمیک سراسر دنیا کاربرد فراوان دارد. اکثر کاربران این نرم‌افزار محققینی می‌باشند که در رشته‌های اقتصاد، جامعه شناسی، علوم سیاسی و شاخه‌هایی از علوم پزشکی مشغول به پژوهش و تحقیق می‌باشند. از جمله قابلیت‌های آن می‌توان به مدیریت داده‌ها، تجزیه تحلیل آماری، ترسیم نمودار، شبیه سازی و برنامه نویسی به صورت دلخواه اشاره نمود. کلمه Stata ترکیبی از دو کلمه Statistics و Data می‌باشد و تلفظ آن معمولا به شکل خاصی نمی‌باشد.

Minitab (مینی تب): یک نرم افزار کنترل کیفیت آماری و مناسب برای پروژه های Six Sigma و بهبود کیفیت می باشد. این نرم افزار به عنوان یکی از نرم افزارهای تخصصی آمار برای کنترل کیفیت، کار بر روی اعداد و تجزیه و تحلیل داده های خام شناخته شده است و در بسیاری از واحد های صنعتی بزرگ و کوچک مورد استفاده قرار می گیرد و به وسیله آن می توان با تجزیه و تحلیل داده های آماری به طراحی آزمایشات پرداخت. همچنین انجام برخی عملیات ها مانند تولید اعداد تصادفی که از توزیع های آماری خاصی مانند توزیع نرمال، کی دو، گاما، اف، برنولی، پواسن، بتا، وایبل و … پیروی می کنند، پرداخت.

تابع تقاضا، تولید، پول، طلا، درآمد، نرخ بهره، حساسیت، ریسک، بازده، سرانه مصرف، نظریه مطلوبیت، درستمایی از موضوعات این حوزه می باشند.

سفارش پروژه اقتصادسنجی

درباره‌ admin

یک نظر

  1. سلام. چرا اینقدر سرعت سایت تون کند هست؟

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*