آخرین خبرها
خانه / مقالات و موضوعهای آماری / تفاوت بین سمینار و کنفرانس

تفاوت بین سمینار و کنفرانس

هر روزه ما لغات جدیدی در حوزه ی نشست های آموزشی می شنویم مانند کارگاه، سمپزیوم، سمینار، کنفرانس. اما تفاوت بین این کلمات چیست و آیا ماهیتا با هم متفاوتند؟ تفاوت های آشکاری بین این نشست ها وجود دارد که در ادامه به طور خلاصه اشاره می شود. ابتدا تفاوت بین سمینار و کنفرانس:

هم سمینار و هم کنفرانس نشست های رسمی افراد است که در آن افراد دور هم جمع شده و در مورد موضوعات مشترک و مورد علاقه شان گفتگو و تبادل نظر می کنند ولی سمینارها دوره ی کوتاهتری دارند یعنی تعداد روز کمتری نسبت به کنفرانس ها دارند ولی در یک کنفرانس ممکن است چند سمینار قرار داشته باشد مثلا در یک کنفرانس اقتصاد ممکن است چند سمینار در حوزه های مختلف آن قرار داشته باشد. سمینار تخصصی تر و کنفرانس عمومی تر است. در پایان سمینار به هر فرد شرکت کننده یک اعتبار نامه می دهند چرا که در طول سمینار آموزش وجود دارد.

شرکت کننده گان در طول سمینار فعال ترند تا در یک کنفرانس. کنفرانس ها از طریق موسسات و کمپانی ها و برای معرفی آخرین گرایش ها  و گسترش ها در صنعت و خدمات تشکیل می شود. یکی از تفاوت های عمده ی بین سمینارها و کنفرانس ها در این است که در سمینارها هدف یاددهی چیزی به شرکت کنندگان و کسب مهارت ایشان است اما در کنفرانس ها تنها هدف اشتراک گذاشتن ایده ها و دیدگاهها در مورد یک موضوع است.

http://measurement.blogfa.com

درباره‌ kashani

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*