آخرین خبرها
خانه / اقتصاد سنجی و تخمین مدل / تخمین داده های پانل به روش ARDL در ایویوز (پانل همگن)

تخمین داده های پانل به روش ARDL در ایویوز (پانل همگن)

در سه فایل زیر برنامه تخمین داده های pool , panel به روش خود توضیحی با وقفه های توضیحی برنامه نویسی شده است که برنامه تخمین Time series آن توسط مدیر وب مورد ویرایش قرار گرفته تا برای داده های پانل مناسب شود و بتوان ARDL را برای داده های پانل و pool بکار برد. قابل توجه دوستان که برنامه های زیر در شرایط همگنی cross ها کاربرد دارد.

فایل اول و دوم برای تخمین داده ها از نوع پانل (به ترتیب اثرات ثابت و تصادفی)

فایل سوم برای تخمین داده ها از نوع POOL است

توجه: دوستان باید داده های خود را از قبل در فرمت داده های پانل در اکسل تنظیم نمایید و سپس  در فایل text در بخش Import در برنامه بعد از عبارت step یک قرار دهند برای این کار دوستان میتوانند برروی فایل اکسل خود راست کلیک نمایید و از قسمت peroperties محل آدرس خود را کپی نمایید. همچنین دقت نمایید بعد از paste محل فایل حتما “نام” و “پسوند” فایل هم اضافه شود.

۲. در step 2 در فایل TEXT به جای CCI”  Dependent variable” اسم متغیر وابسته و به جای “independent Variabels”  “tb open  ur ue reg”اسم متغیرهای مستقل خود را وارد نمایید به همانند مثالی که در فایل ایویوز نوشته شده است. بعد از آن میتوانید برنامه را RUN نمایید. (اگر متغیر مجازی هم داشتید جلوی “deter%”عبارت تایپ نمایید)

مدلهای تخمین زده شده به دو صورت با عرض از مبدا و با عرض از مبدا و روند می باشد.

** فایل اکسل تهیه شده باید شامل یک ستون متغیر زمان و یک ستون برای Cross باشد که هر کدام اسمی مشخص را دارا باشند. (برای مثال: year, cross)

POOL ARDL in Eviews
عنوان: POOL ARDL in eviews
حجم: ۶.۳۳ کیلوبایت
Fixed effects ARDL in Eviews
حجم: ۶.۳ کیلوبایت
Random effects ARDL in Eviews
عنوان: Random effects ARDL in Eviews
حجم: ۹.۴۵ کیلوبایت

درباره‌

جوابی بنویسید

ایمیل شما نشر نخواهد شدخانه های ضروری نشانه گذاری شده است. *

*